Get Adobe Flash player

Ma 2021. szeptember 28, kedd, Vencel napja van. Holnap Mihály napja lesz.

Képgaléria (flash)
14-09-2012-osszukran
Videó-ajánló

Get Flash to see this player.

Keresés
Híreink
 • 21.07.12. Hírek >> Híreink
  1927-ben, ezen a napon született Gyetvai Elemér világbajnok magyar asztaliteniszező, edző - a versenyszerű asztaliteniszezést 1945-ben, kezdte. Több egyesületben versenyzett, majd 1950-ben a „Budapesti Építők” sportolójaként került be a magyar válogatottba. Itt 1960-ig szerepelt, az aktív sportolást 1961-ben fejezte be. Visszavonulása után két évig az indonéz válogatott vezetőedzője volt. ...
  Bővebben...
 • 21.05.05. Hírek >> Híreink
  E napon a Fogyatékos Emberek Világszervezete Európai Régiójának kezdeményezésére számos országában a fogyatékosokkal foglalkozó szervezetek, önkéntesek, és maguk az érintettek is rendezvényekkel ünneplik az Esélyegyenlőség Napját. Világszerte több millió ritka és veleszületett rendellenességgel élő ember él. ...
  Bővebben...
 • 21.04.22. Hírek >> Híreink
  A Beregszászi Városi Tanács büszke arra, hogy a városban olyan sportolók és őket támogató mentorok, edzők találhatóak, akik kiváló eredményeket mutatnak fel, és akiknek köszönhetően országos, sőt nemzetközi szinten is hallanak a mi városunkról, Beregszászról.Babják Zoltán polgármester 2021. április 22-én nyújtotta át az ösztöndíjakat, okleveleket és érmeket. ...
  Bővebben...
 • 21.04.13. Hírek >> Híreink
  A szociális szféra támogatása mindig is az egyik legfontosabb célkitűzései közé tartozik a világ legtöbb önkormányzatának, nincs ez másképp a Beregszászi Városi Tanácsnál sem. Beregszász szociális konyhájának működtetése egy kiemelkedő humanitárius kezdeményezése a Városi Tanácsnak, a világjárvány kezdete óta pedig ennek fontossága csak tovább nőtt. ...
  Bővebben...
 • 21.04.07. Hírek >> Híreink
  A Nemzetközi Asztalitenisz Szövetség (ITTF) döntése értelmében 2014 óta április 6,-a az asztalitenisz világnapja E sportág ünnepnapja kapcsán osztotta meg gondolatait a beregszászi Pulzus FM 92.1 Sportkeddv című tematikus sportműsorában Egyesületünk kiválósága, Nagy Viktória. ...
  Bővebben...
Támogatóink

postheadericon „ …mert adni jó!” — Idén sem marad el a segítség

Hírek - Híreink

adnijo_2017_indexAz elmúlt hetekben újabb segítség érkezett a kárpátaljai mozgáskorlátozott gyermekek részére. Ezúttal az anyaországba áttelepült beregszászi család és baráti köre gyűjtött össze és ajánlott fel kinőtt, ám jó állapotban lévő lúdtalpbetétes lábbeliket, járástanuláshoz használt (fix- és mozgóbokás) lábsínt és csukló rögzítő eszközöket. 

A speciális viselet többsége 1–6 éves kor közötti gyermekektől származnak. Adományozóik ismerik az ukrán egészségügyi rendszer nehézségeit, s tudják, hogy felajánlásaikkal jó szolgálatot tesznek kárpátaljai, beregszászi sorstársaiknak.

A korlátozott fizikai képességű személyek Beregszász Sport és Egészségjavító Klubhoz eljuttatott csomag az előző évek „…mert adni jó!” elnevezésű kezdeményezése útján ma átadásra került a Beregszászi  Járási Máltai Szeretetszolgálat önkénteseinek. A járási szervezet — a Pető Intézet konduktorainak ajánlásával — koordinálja a gyógyászati segédeszközök használóinak felkutatását és átadását egyaránt.

Adományozóink felajánlották, hogy amennyiben igény van rá, speciális babakocsival, kerekesszékkel és több ülőkorzettel is tudnak segíteni kárpátaljai gyerekeken. (Az eszközök ingyen vannak, de a szállítás költsége annak használóját terheli)

A BeregSEK ezúton köszöni az adományozók nagylelkűségét!
adnijo_2017

 

postheadericon Népszerű cikkek

postheadericon Friss hírek