Get Adobe Flash player

Ma 2021. október 22, péntek, Előd napja van. Holnap Gyöngyi napja lesz.

Képgaléria (flash)
14-09-2012-osszukran
Videó-ajánló

Get Flash to see this player.

Keresés
Híreink
 • 21.07.12. Hírek >> Híreink
  1927-ben, ezen a napon született Gyetvai Elemér világbajnok magyar asztaliteniszező, edző - a versenyszerű asztaliteniszezést 1945-ben, kezdte. Több egyesületben versenyzett, majd 1950-ben a „Budapesti Építők” sportolójaként került be a magyar válogatottba. Itt 1960-ig szerepelt, az aktív sportolást 1961-ben fejezte be. Visszavonulása után két évig az indonéz válogatott vezetőedzője volt. ...
  Bővebben...
 • 21.05.05. Hírek >> Híreink
  E napon a Fogyatékos Emberek Világszervezete Európai Régiójának kezdeményezésére számos országában a fogyatékosokkal foglalkozó szervezetek, önkéntesek, és maguk az érintettek is rendezvényekkel ünneplik az Esélyegyenlőség Napját. Világszerte több millió ritka és veleszületett rendellenességgel élő ember él. ...
  Bővebben...
 • 21.04.22. Hírek >> Híreink
  A Beregszászi Városi Tanács büszke arra, hogy a városban olyan sportolók és őket támogató mentorok, edzők találhatóak, akik kiváló eredményeket mutatnak fel, és akiknek köszönhetően országos, sőt nemzetközi szinten is hallanak a mi városunkról, Beregszászról.Babják Zoltán polgármester 2021. április 22-én nyújtotta át az ösztöndíjakat, okleveleket és érmeket. ...
  Bővebben...
 • 21.04.13. Hírek >> Híreink
  A szociális szféra támogatása mindig is az egyik legfontosabb célkitűzései közé tartozik a világ legtöbb önkormányzatának, nincs ez másképp a Beregszászi Városi Tanácsnál sem. Beregszász szociális konyhájának működtetése egy kiemelkedő humanitárius kezdeményezése a Városi Tanácsnak, a világjárvány kezdete óta pedig ennek fontossága csak tovább nőtt. ...
  Bővebben...
 • 21.04.07. Hírek >> Híreink
  A Nemzetközi Asztalitenisz Szövetség (ITTF) döntése értelmében 2014 óta április 6,-a az asztalitenisz világnapja E sportág ünnepnapja kapcsán osztotta meg gondolatait a beregszászi Pulzus FM 92.1 Sportkeddv című tematikus sportműsorában Egyesületünk kiválósága, Nagy Viktória. ...
  Bővebben...
Támogatóink

postheadericon Sportolóink újabb sikere

Hírek - Híreink
spartakiada1Március 2–5. között Zaporizsjában megtartották a különleges szükségletekkel élő gyerekek „Higgy saját magadban” XX. országos szpartakiád selejtező mérkőzéseit. Kárpátalja válogatottjában helyt kaptak a beregszászi sportolók is. Kalina Kvak, az 5. sz. középiskola diákja első helyen végzett a 100 méteres síkfutásban, harmadik lett távugrásban és negyedik kislabdadobásban. Végső Eszter, a Kaszonyi Középiskola tanulója a harmadik lett ugyanezekben a sportágakban, amivel biztosította magának a döntőben való részvétel jogát. Mint ismeretes, a döntőt a paralimpiai és a deflimpiai felkészülés, valamint a rokkantak rehabilitációjával foglalkozó Ukrajina nemzeti központban (Jevpatorija) rendezik meg az idén ősszel.
* * *
6 ifjú beregszászi sportoló meghívást kapott a Kijevi megye nyílt asztalitenisz-bajnokságára is, amelyet március 19–20-án rendeztek meg Bariscsivkán. Balega Evelin (Beregszászi 3. Sz. Középiskola) az első, Kalina Kvak (Beregszászi 5. Sz. Középiskola) a második, Olekszandra Huljanics (Beregszászi Ukrán Gimnázium) a harmadik, Végső Eszter (Kaszonyi Középiskola) a negyedik helyen végzett, Kota István pedig a legeredményesebb lett a fiúk között.

spartakiada2

spartakiada3

A sportolók segítségére volt Viktória Prodan, a Beregszászi 5. Sz. Középiskola diákja, aki szintén sikeresen szerepelt a versenyen.
Élve az alkalommal, köszönetünket fejezzük ki Marija Vinnicsenkónak, a testnevelés és a sport érdemes dolgozójának, az Invasport kijevi megyei központ igazgatójának és helyettesének, Olekszandr Kaurajnenhnek, Ukrajna érdemes edzőjének a versenyre való meghívásért, a sportolók szabadidejének megszervezéséért, a fővárosi kirándulásért. A kárpátaljai csapat részvétele Tetyana Altunyina, a Kárpáti kézilabdacsapat sportmestere, a Kárpátaljai Megyei Gyermek-Ifjúsági Sportiskola igazgatója, valamint Marianna Szoszkid igazgatóhelyettes támogatásának köszönhetően vált lehetségessé.

spartakiada4

Prodan János,
a mozgáskorlátozottak
Bereg sport és egészségjavító klubjának elnöke

 

postheadericon Népszerű cikkek

postheadericon Friss hírek