Get Adobe Flash player

Ma 2021. szeptember 28, kedd, Vencel napja van. Holnap Mihály napja lesz.

Képgaléria (flash)
14-09-2012-osszukran
Videó-ajánló

Get Flash to see this player.

Keresés
Híreink
 • 21.07.12. Hírek >> Híreink
  1927-ben, ezen a napon született Gyetvai Elemér világbajnok magyar asztaliteniszező, edző - a versenyszerű asztaliteniszezést 1945-ben, kezdte. Több egyesületben versenyzett, majd 1950-ben a „Budapesti Építők” sportolójaként került be a magyar válogatottba. Itt 1960-ig szerepelt, az aktív sportolást 1961-ben fejezte be. Visszavonulása után két évig az indonéz válogatott vezetőedzője volt. ...
  Bővebben...
 • 21.05.05. Hírek >> Híreink
  E napon a Fogyatékos Emberek Világszervezete Európai Régiójának kezdeményezésére számos országában a fogyatékosokkal foglalkozó szervezetek, önkéntesek, és maguk az érintettek is rendezvényekkel ünneplik az Esélyegyenlőség Napját. Világszerte több millió ritka és veleszületett rendellenességgel élő ember él. ...
  Bővebben...
 • 21.04.22. Hírek >> Híreink
  A Beregszászi Városi Tanács büszke arra, hogy a városban olyan sportolók és őket támogató mentorok, edzők találhatóak, akik kiváló eredményeket mutatnak fel, és akiknek köszönhetően országos, sőt nemzetközi szinten is hallanak a mi városunkról, Beregszászról.Babják Zoltán polgármester 2021. április 22-én nyújtotta át az ösztöndíjakat, okleveleket és érmeket. ...
  Bővebben...
 • 21.04.13. Hírek >> Híreink
  A szociális szféra támogatása mindig is az egyik legfontosabb célkitűzései közé tartozik a világ legtöbb önkormányzatának, nincs ez másképp a Beregszászi Városi Tanácsnál sem. Beregszász szociális konyhájának működtetése egy kiemelkedő humanitárius kezdeményezése a Városi Tanácsnak, a világjárvány kezdete óta pedig ennek fontossága csak tovább nőtt. ...
  Bővebben...
 • 21.04.07. Hírek >> Híreink
  A Nemzetközi Asztalitenisz Szövetség (ITTF) döntése értelmében 2014 óta április 6,-a az asztalitenisz világnapja E sportág ünnepnapja kapcsán osztotta meg gondolatait a beregszászi Pulzus FM 92.1 Sportkeddv című tematikus sportműsorában Egyesületünk kiválósága, Nagy Viktória. ...
  Bővebben...
Támogatóink

postheadericon Sportoltak a város pedagógusai

Hírek - Híreink

t-1A közelmúltban a Beregszászi Városi Tanács közoktatási, ifjúsági és sportfőosztályának, illetve a közoktatási dolgozók szakszervezete városi bizottságának közös szervezésében megrendezésre került a beregszászi közoktatási dolgozók szpartakiádája. A sporteseménynek a Beregszászi 10. Sz. Középiskola adott otthont, ahol a pedagógusok asztaliteniszben, sakkban és dámajátékban mérkőzhettek meg.

A versenyben közel százan vettek részt.

A rendezvény ünnepélyes megnyitóján a tanintézmény sporttermében Vaszil Fekete, a verseny főbírája (a testnevelés és sport tiszteletbeli dolgozója), Ljudmila Tokar, a városi közoktatási főosztály vezetője és Marija Bubnyak, a pedagógusok szakszervezetének elnöke köszöntötték a jelenlévőket.

Ljudmila Tokar örömét fejezte ki, hogy az immár hagyományosan megrendezésre kerülő sportrendezvénynek évről évre több résztvevője van. Hangsúlyozta, hogy mint általában a sporteseményeken, itt sem a győzelem, hanem a részvétel, az egészséges életmód, a pozitív energiákkal való feltöltődés a fontos.

t-2

t-3

Marija Bubnyak a rendszeres sportolásra hívta fel a figyelmet, hiszen a sport jelentős szerepet játszik az egészség megőrzésében, és a munkateljesítményt is fokozza.

Ezután Vaszil Fekete tartott eligazítást a rendezvény levezetéséről. A versenyszámok bírái voltak: Prodán János (asztalitenisz), Fegyir Szavcsur (dámajáték), Volodimir Scsurenko (sakk). A mérkőzések sportszerű lebonyolításához a Mozgáskorlátozottak Beregszászi Sport és Egészségjavító Klubjának sportolói, valamint az Iskolások Házának növendékei nyújtottak segítséget.

A késő délutánig tartó sportrendezvény az eredményhirdetéssel zárult. Az ünnepélyes díjátadón Vaszil Fekete megköszönte a tömeges részvételt és a pedagógusok pozitív hozzáállását a programhoz, egyúttal köszönetet mondott a szervezőknek, vendéglátóknak, valamint a versenyeket lebonyolító bíráknak is. Dicséret illeti Veres Pétert, a 10. sz. középiskola igazgatóját és Nagy Valentinát, az iskola szakszervezeti elnökét, akik segítséget nyújtottak a lebonyolításban.

t-5

t-4

A versenyszámok győzteseinek járó elismeréseket Ljudmila Tokar és Marija Bubnyak közösen adták át. A legjobbak oklevelet és pénzjutalmat kaptak.A program folytatásaként a pedagógusok a közeljövőben szabadtéri sportágakban is összemérhetik majd erejüket.

 

A versenyek végeredménye

Asztalitenisz
Nők: 1. Kozmanko-Fornosi Lilla (6. sz. iskola); 2. Koncz Erika (10. sz. iskola); 3. Urszta Valentina (6. sz. iskola).
Férfiak: 1. Taracközi Krisztián (6. sz. iskola); 2. Petruska Volodimir (gyermek-ifjúsági sportiskola); 3. Ilnicki Miroszlav (ukrán gimnázium).

Sakk
Nők: 1. Enyedi Tímea (10. sz. iskola); 2. Marija Kiz-Bogacsova (3. sz. iskola); 3. Uljana Lipej (gyermek-ifjúsági sportiskola).
Férfiak: 1. Valerij Sapocska (5. sz. iskola); 2. Valerij Gorskov (gyermek-ifjúsági sportiskola); 3. Volodimir Scsurenko (Gyermek Alkotóház).

Dámajáték
Nők: 1. Jelizaveta Rozskivszka (17. sz. óvoda); 2. Kishegyi Mária Verona (3. sz. iskola); 3. Olena Kovács (1. sz. iskola).
Férfiak: 1. Szerhij Sosztak (gyermek-ifjúsági sportiskola); 2. Jaró Tibor (17. sz. óvoda); 3. Gajdos Béla (9. sz. iskola).

 

postheadericon Népszerű cikkek

postheadericon Friss hírek