Get Adobe Flash player

Ma 2022. július 6, szerda, Csaba napja van. Holnap Apollónia napja lesz.

Képgaléria (flash)
14-09-2012-osszukran
Videó-ajánló

Get Flash to see this player.

Keresés
Híreink
 • 21.07.12. Hírek >> Híreink
  1927-ben, ezen a napon született Gyetvai Elemér világbajnok magyar asztaliteniszező, edző - a versenyszerű asztaliteniszezést 1945-ben, kezdte. Több egyesületben versenyzett, majd 1950-ben a „Budapesti Építők” sportolójaként került be a magyar válogatottba. Itt 1960-ig szerepelt, az aktív sportolást 1961-ben fejezte be. Visszavonulása után két évig az indonéz válogatott vezetőedzője volt. ...
  Bővebben...
 • 21.05.05. Hírek >> Híreink
  E napon a Fogyatékos Emberek Világszervezete Európai Régiójának kezdeményezésére számos országában a fogyatékosokkal foglalkozó szervezetek, önkéntesek, és maguk az érintettek is rendezvényekkel ünneplik az Esélyegyenlőség Napját. Világszerte több millió ritka és veleszületett rendellenességgel élő ember él. ...
  Bővebben...
 • 21.04.22. Hírek >> Híreink
  A Beregszászi Városi Tanács büszke arra, hogy a városban olyan sportolók és őket támogató mentorok, edzők találhatóak, akik kiváló eredményeket mutatnak fel, és akiknek köszönhetően országos, sőt nemzetközi szinten is hallanak a mi városunkról, Beregszászról.Babják Zoltán polgármester 2021. április 22-én nyújtotta át az ösztöndíjakat, okleveleket és érmeket. ...
  Bővebben...
 • 21.04.13. Hírek >> Híreink
  A szociális szféra támogatása mindig is az egyik legfontosabb célkitűzései közé tartozik a világ legtöbb önkormányzatának, nincs ez másképp a Beregszászi Városi Tanácsnál sem. Beregszász szociális konyhájának működtetése egy kiemelkedő humanitárius kezdeményezése a Városi Tanácsnak, a világjárvány kezdete óta pedig ennek fontossága csak tovább nőtt. ...
  Bővebben...
 • 21.04.07. Hírek >> Híreink
  A Nemzetközi Asztalitenisz Szövetség (ITTF) döntése értelmében 2014 óta április 6,-a az asztalitenisz világnapja E sportág ünnepnapja kapcsán osztotta meg gondolatait a beregszászi Pulzus FM 92.1 Sportkeddv című tematikus sportműsorában Egyesületünk kiválósága, Nagy Viktória. ...
  Bővebben...
Támogatóink

postheadericon A fogyatékosság nem akadály

Hírek - Híreink
pl-indexA fenti állítás bizonyítékaként a közelmúltban 150 mozgáskorlátozott, Ukrajna különböző régióiból érkezett személy meghódította a kárpátaljai 1842 méter magas Polonina Runa hegycsúcsot. A rokkantakat önkéntesek, életmentők és medikusok segítették a túra során. Mint  megtudhattuk, a nem mindennapi rendezvény A csillagok karnyújtásnyira vannak c. testnevelési-művészeti fesztivál keretein belül került lebonyolításra,amelynek célja a korlátozott fizikai képességű emberek támogatása, az aktív életbe való integrálása, az embertársaikhoz való alkalmazkodásuk ösztönzése. Felérve a hegycsúcsra, a résztvevők Istenhez fohászkodtak. Köszönetet mondtak azért a segítségért, amelyben részesíti őket, áldását kérték további életükre. Azon a napon a tolókocsiban ülő embereknek sikerült leküzdeniük önmagukat, a fájdalmat. Ez pedig újabb hittel, optimizmussal és lelkesedéssel tölti meg szívüket. A túrán a mozgáskorlátozottak Bereg sportegyesülete (elnök Prodán János) is szép számban képviseltette magát.
A cikkhez tartozó képeket a fotógalériában lehet megtekinteni!

pl

pl1

pl5

 

postheadericon Népszerű cikkek

postheadericon Friss hírek