Get Adobe Flash player

Ma 2021. október 22, péntek, Előd napja van. Holnap Gyöngyi napja lesz.

Képgaléria (flash)
14-09-2012-osszukran
Videó-ajánló

Get Flash to see this player.

Keresés
Híreink
 • 21.07.12. Hírek >> Híreink
  1927-ben, ezen a napon született Gyetvai Elemér világbajnok magyar asztaliteniszező, edző - a versenyszerű asztaliteniszezést 1945-ben, kezdte. Több egyesületben versenyzett, majd 1950-ben a „Budapesti Építők” sportolójaként került be a magyar válogatottba. Itt 1960-ig szerepelt, az aktív sportolást 1961-ben fejezte be. Visszavonulása után két évig az indonéz válogatott vezetőedzője volt. ...
  Bővebben...
 • 21.05.05. Hírek >> Híreink
  E napon a Fogyatékos Emberek Világszervezete Európai Régiójának kezdeményezésére számos országában a fogyatékosokkal foglalkozó szervezetek, önkéntesek, és maguk az érintettek is rendezvényekkel ünneplik az Esélyegyenlőség Napját. Világszerte több millió ritka és veleszületett rendellenességgel élő ember él. ...
  Bővebben...
 • 21.04.22. Hírek >> Híreink
  A Beregszászi Városi Tanács büszke arra, hogy a városban olyan sportolók és őket támogató mentorok, edzők találhatóak, akik kiváló eredményeket mutatnak fel, és akiknek köszönhetően országos, sőt nemzetközi szinten is hallanak a mi városunkról, Beregszászról.Babják Zoltán polgármester 2021. április 22-én nyújtotta át az ösztöndíjakat, okleveleket és érmeket. ...
  Bővebben...
 • 21.04.13. Hírek >> Híreink
  A szociális szféra támogatása mindig is az egyik legfontosabb célkitűzései közé tartozik a világ legtöbb önkormányzatának, nincs ez másképp a Beregszászi Városi Tanácsnál sem. Beregszász szociális konyhájának működtetése egy kiemelkedő humanitárius kezdeményezése a Városi Tanácsnak, a világjárvány kezdete óta pedig ennek fontossága csak tovább nőtt. ...
  Bővebben...
 • 21.04.07. Hírek >> Híreink
  A Nemzetközi Asztalitenisz Szövetség (ITTF) döntése értelmében 2014 óta április 6,-a az asztalitenisz világnapja E sportág ünnepnapja kapcsán osztotta meg gondolatait a beregszászi Pulzus FM 92.1 Sportkeddv című tematikus sportműsorában Egyesületünk kiválósága, Nagy Viktória. ...
  Bővebben...
Támogatóink

postheadericon „Tüzes kerekek” a BeregFesten

Hírek - Híreink

tuzes-k-rajtA BeregFest — 2012 rendezvénysorozat (szeptember 30.) változatos sportprogramjait a „Tüzes kerekek” elnevezésű kerékpártúra nyitotta meg. A mintegy 35 kilométeres út közel 30 kerékpárosa (délelőtt 9 órakor) Beregszászból, a Rákóczi térről (a római katolikus templom udvarából) indulva Baktát, Mezőgecsét, Tiszacsomát és Macsolát érintve érkeztek meg a kiindulási pontra.

Az út során a rövid pihenőket kihasználva hasznos információkkal gazdagodtak a túra résztvevői: a szervezők jóvoltából Nagybaktán az Ocskay-kastély, Mezőgecsében a Kajdy-kúria, Tiszacsoma előtt a honfoglalás-kori emlékpark rövid történetével ismerkedtek meg.

beregfeszt-tk

 A Beregszászi Tourinfo Iroda és a Tiszta Bereg Civil Szervezet által megvalósult kerékpártúra résztvevői főleg Magyarországról érkeztek, akik a nyíregyházi Zöld Kerék Alapítvány jóvoltából jutottak el a rendezvényre. A szép számú beregszásziakkal egy szatmárnémetiből érkezett magyar kerékpáros is teljesítette a távot. A meghívásnak eleget téve az indulók között voltak a Beregszászi Mozgáskorlátozottak Sport- és Egészségjavító Klub tagjai is, akik a komoly erőpróbának számító kilométereket akadály- és problémamentesen teljesítették.

tuzes-k-bakta

 Mezőgecsében a Fazekas Vendégházban a kerékpározók meggyújtották a BeregFest lángját, majd azzal Beregszászba visszatérve csatlakoztak a BeregFest ünnepi menetéhez. Tarpai József, a Beregszászi Tourinfo Iroda vezetője, a rendezvény szervezője elmondta, hogy elsősorban az egészséges életmód, a sport és a turizmus népszerűsítése volt a cél.

tuzes-k-gecse2

 A BeregFest — 2012 rendezvénysorozat további programjairól bővebben a http://www.beregihirlap.uz.ua, valamint a http://kiszo.hhrf.org/ honlapokon olvashatnak.

Répási István

 

postheadericon Népszerű cikkek

postheadericon Friss hírek