Get Adobe Flash player

Ma 2022. július 6, szerda, Csaba napja van. Holnap Apollónia napja lesz.

Képgaléria (flash)
14-09-2012-osszukran
Videó-ajánló

Get Flash to see this player.

Keresés
Híreink
 • 21.07.12. Hírek >> Híreink
  1927-ben, ezen a napon született Gyetvai Elemér világbajnok magyar asztaliteniszező, edző - a versenyszerű asztaliteniszezést 1945-ben, kezdte. Több egyesületben versenyzett, majd 1950-ben a „Budapesti Építők” sportolójaként került be a magyar válogatottba. Itt 1960-ig szerepelt, az aktív sportolást 1961-ben fejezte be. Visszavonulása után két évig az indonéz válogatott vezetőedzője volt. ...
  Bővebben...
 • 21.05.05. Hírek >> Híreink
  E napon a Fogyatékos Emberek Világszervezete Európai Régiójának kezdeményezésére számos országában a fogyatékosokkal foglalkozó szervezetek, önkéntesek, és maguk az érintettek is rendezvényekkel ünneplik az Esélyegyenlőség Napját. Világszerte több millió ritka és veleszületett rendellenességgel élő ember él. ...
  Bővebben...
 • 21.04.22. Hírek >> Híreink
  A Beregszászi Városi Tanács büszke arra, hogy a városban olyan sportolók és őket támogató mentorok, edzők találhatóak, akik kiváló eredményeket mutatnak fel, és akiknek köszönhetően országos, sőt nemzetközi szinten is hallanak a mi városunkról, Beregszászról.Babják Zoltán polgármester 2021. április 22-én nyújtotta át az ösztöndíjakat, okleveleket és érmeket. ...
  Bővebben...
 • 21.04.13. Hírek >> Híreink
  A szociális szféra támogatása mindig is az egyik legfontosabb célkitűzései közé tartozik a világ legtöbb önkormányzatának, nincs ez másképp a Beregszászi Városi Tanácsnál sem. Beregszász szociális konyhájának működtetése egy kiemelkedő humanitárius kezdeményezése a Városi Tanácsnak, a világjárvány kezdete óta pedig ennek fontossága csak tovább nőtt. ...
  Bővebben...
 • 21.04.07. Hírek >> Híreink
  A Nemzetközi Asztalitenisz Szövetség (ITTF) döntése értelmében 2014 óta április 6,-a az asztalitenisz világnapja E sportág ünnepnapja kapcsán osztotta meg gondolatait a beregszászi Pulzus FM 92.1 Sportkeddv című tematikus sportműsorában Egyesületünk kiválósága, Nagy Viktória. ...
  Bővebben...
Támogatóink

postheadericon Kígyós a Beregvidék legsportosabb faluja

Hírek - Híreink

Dijoszto-indexAugusztus 18-án, Ukrajna függetlensége napja méltatásának tiszteletére, valamint A sport és a testnevelés éve rendezvénysorozatának keretein belül a jánosi Barna György Stadionban járási sportvetélkedőt tartották A 2012. év legsportosabb faluja címmel. A 13 csapat felvonulását Géczi Tihamér főbíró irányításával fogadta Ihor Szviscso

,, a járási állami közigazgatási hivatal elnöke, Braun Béla, a járási tanács elnökének helyettese, Medvigy István megyei képviselő, Ivan Busko parlamenti képviselőjelölt megbízottja. A sportolók 8 sportágban mérkőztek meg.

 

Elsőkként a könnyűatléták álltak rajthoz. A 100 méteres síkfutásban a benei Parászka László, a papi Szécsi Béla és Lakatos Sándor szerzett dobogós helyezést.

A dámajátékosok között Papp Denisz (Kígyós), Ivan Szojma (Bene) és Biró István (Bene) bizonyult a legjobbnak. A sakkozók között a harmadik helyen a benei Biró István, a másodikon a nagybégányi Eduard Mermelstein, az elsőn pedig Nagy Béla végzett.

telep2

Nőknél a legjobb asztaliteniszező Kiss Erika (Papi),  Knobloch Brigitta (Kígyós) és Balega Evelin  (Bene) lett. Férfiaknál Viktor Rosinec (Kígyós), Kota István (Bene) és Nagy Béla (Papi) aratott győzelmet.
Súlyemelésben két súlycsoportban folyt a mérkőzés. A 90 kilogramm alatti sportolók között Barkaszi Csaba (Gut), Orosz József (Gut) és Csákány Tihamér (Alsóremete), míg a 90 kilogramm felettieknél a kígyósi Sass József és a nagybaktai Olekszandr Katisev produkálta a jobb eredményt.

telep1

Érdekesen és izgalmasan zajlott a szkanderverseny. A legkönnyebb súlyú résztvevők között a benei Molnár József bronzérmes, a kígyósi Derceni Béla ezüstérmes és a guti Orosz József pedig aranyérmes lett. A második súlycsoportban a kovászói Olekszandr Jeliszejenko, a guti  Barkaszi Csaba és a bátyúi Vaszil Lazjuk aratott győzelmet. A nehézsúlyú sportolóknál a kígyósi Knobloch Sándor legyőzte a nagybégányi Eduard Mermelsteint, a harmadik helyen a kígyósi Reiplik Sándor végzett.
Nagy népszerűségnek örvendett a kispályás labdarúgótorna. A körkörös mérkőzések és az elődöntő eredményei alapján a kovászói játékosok 6:1-es arányban megelőzték kígyósi ellenfeleiket a bronzéremért folytatott harcban. A drámai fordulatokban gazdag döntőben pedig a nagybégányi focisták 3:2-es arányban felülmúlták a bátyúi sportolókat.
A megmérettetés kötélhúzással ért véget. Itt a harmadik helyen a papi csapat végzett, a döntőben pedig a kígyósiak legyőzték bégányi ellenfeleiket.

telep

A verseny összesített eredményei alapján a harmadik helyet Papi válogatottja szerezte meg (polgármester Kiss Pál), a második helyen a Benei Községi Tanács (Szuhán András) csapata végzett, a Beregvidék legsportosabb faluja címet az idén  Kígyós (Nagy Attila) szerezte meg. A járás elöljárói kitüntetéseket adtak át a győzteseknek és a legeredményesebb résztvevőknek.
A szervezők köszönetüket fejezik ki az állami tisztviselők járási szakszervezeti bizottságának (Marianna Hrebenyuk) a díjak megvásárlásáért, valamint Biró Tibor járási tanácsi képviselőnek a helyszín biztosításáért.

Dijoszto

Dijoszto1

Dijoszto2

 

postheadericon Népszerű cikkek

postheadericon Friss hírek