Get Adobe Flash player

Ma 2021. szeptember 28, kedd, Vencel napja van. Holnap Mihály napja lesz.

Képgaléria (flash)
14-09-2012-osszukran
Videó-ajánló

Get Flash to see this player.

Keresés
Híreink
 • 21.07.12. Hírek >> Híreink
  1927-ben, ezen a napon született Gyetvai Elemér világbajnok magyar asztaliteniszező, edző - a versenyszerű asztaliteniszezést 1945-ben, kezdte. Több egyesületben versenyzett, majd 1950-ben a „Budapesti Építők” sportolójaként került be a magyar válogatottba. Itt 1960-ig szerepelt, az aktív sportolást 1961-ben fejezte be. Visszavonulása után két évig az indonéz válogatott vezetőedzője volt. ...
  Bővebben...
 • 21.05.05. Hírek >> Híreink
  E napon a Fogyatékos Emberek Világszervezete Európai Régiójának kezdeményezésére számos országában a fogyatékosokkal foglalkozó szervezetek, önkéntesek, és maguk az érintettek is rendezvényekkel ünneplik az Esélyegyenlőség Napját. Világszerte több millió ritka és veleszületett rendellenességgel élő ember él. ...
  Bővebben...
 • 21.04.22. Hírek >> Híreink
  A Beregszászi Városi Tanács büszke arra, hogy a városban olyan sportolók és őket támogató mentorok, edzők találhatóak, akik kiváló eredményeket mutatnak fel, és akiknek köszönhetően országos, sőt nemzetközi szinten is hallanak a mi városunkról, Beregszászról.Babják Zoltán polgármester 2021. április 22-én nyújtotta át az ösztöndíjakat, okleveleket és érmeket. ...
  Bővebben...
 • 21.04.13. Hírek >> Híreink
  A szociális szféra támogatása mindig is az egyik legfontosabb célkitűzései közé tartozik a világ legtöbb önkormányzatának, nincs ez másképp a Beregszászi Városi Tanácsnál sem. Beregszász szociális konyhájának működtetése egy kiemelkedő humanitárius kezdeményezése a Városi Tanácsnak, a világjárvány kezdete óta pedig ennek fontossága csak tovább nőtt. ...
  Bővebben...
 • 21.04.07. Hírek >> Híreink
  A Nemzetközi Asztalitenisz Szövetség (ITTF) döntése értelmében 2014 óta április 6,-a az asztalitenisz világnapja E sportág ünnepnapja kapcsán osztotta meg gondolatait a beregszászi Pulzus FM 92.1 Sportkeddv című tematikus sportműsorában Egyesületünk kiválósága, Nagy Viktória. ...
  Bővebben...
Támogatóink

postheadericon Kimagasló sportsikerek a paralimpia árnyékában

Hírek - Híreink

indexVéget értek a 2012. augusztus 29. és szeptember 9. között Londonban megrendezett XIV. nyári paralimpiai játékok. Ukrajna a 75 résztvevő ország közül az éremtáblázat 4. helyén végzett 32 arany-, 24 ezüst- és 28 bronzéremmel, maga mögé utasítva az Egyesült Államokat, Németországot és Ausztráliát is. Magyarország ezen a listán csak a 38. pozíciót foglalja el 14 éremmel (2 arany, 6 ezüst, 6 bronz).

A háromkarikás játékokkal egyidőben (szeptember 1–21.) kezdetét vette az Összukrajnai Ifjúsági Játékok elnevezésű bajnokság, amelynek a csodaszép tengerparti üdülőfalu, Zaliznij Port Majak sportbázisa adott otthont. A kétszer tíznapos rendezvény mindkét „felvonásában” olyan ifjú, 14–25 év közötti mozgássérült sportolók vettek részt, akik kitartásuk és teljesítményük révén akár az idei londoni paralimpiai játékok résztvevői is lehettek volna.

A „maratoni” megmérettetésre 15 megye 23 csapata érkezett. Kárpátalját a Mozgáskorlátozottak Beregszászi Sport- és Egészségjavító Klubja (Bereg SEK) nyolcfős kontingense képviselte Prodán János elnök vezetésével.

Ukrajna legjobb parasportolói az első játéknapon dámajátékban mérték össze tudásukat. Balega Evelin (Beregszász, Bereg SEK) a harmadik helyért folyó küzdelemben érett játékával kerekedett felül csapattársán, Végső Eszteren (Kaszony, Bereg SEK), így bronzérmet szerzett.

Sakkban Kota István (Beregszász, Bereg SEK) 5. helyezett lett.

Ezt követően a csapatsportok versenyei következtek. Említésre méltó eredményeket értek el sportolóink dekatlonban, ahol 2 napon át 10 sportágban (kosárra dobás, kapura rúgás, távdobás teniszlabdával és 800 grammos fémgolyóval, 60 és 100 méteres sprint, golf, botcha, távolugrás helyből és nekifutásból) kellett helytállniuk.

A harmadik naptól következett az asztalitenisz és a tollaslabda, mely sportágak a Bereg SEK csapat igazi erősségei, mint ez az eredményekből is kitűnik:

– Kota István (asztalitenisz, egyéni) — 2. hely;

– Balega Evelin (asztalitenisz, egyéni) — 1. hely;

– Végső Eszter (asztalitenisz, egyéni) — 2. hely;

– Kota István és Balega Evelin (asztalitenisz, vegyes páros) — 1. hely;

– Kota István és Oleg Huszko /Krím/ (asztalitenisz, páros) — 1. hely;

– Balega Evelin és Viktória Horosko /Cserkaszi/ (asztalitenisz, páros) — 2. hely;

– Kota István (tollaslabda, egyéni) — 2. hely;

– Újvári Tibor (tollaslabda, egyéni) — 3. hely;

– Elek István (tollaslabda, egyéni) — 3. hely.

A torna üde színfoltja volt a Bereg SEK kosárlabdában elért kimagasló eredménye. A kárpátaljai csapat a döntőben szoros csatában, minimális különbségű vereséget szenvedett a csernyihiviek legjobbjaitól, ezzel is újabb ezüstösen csillogó érmet szerezve megyénknek.

Az Összukrajnai Ifjúsági Játékokon szerzett 12 éremmel, valamint az érmes helyezésekről lecsúszott sportolók hozzáadott rating-pontjainak köszönhetően a Bereg SEK az összesített éremtáblázaton az előkelő 5. helyen végzett. Olyan kijevi, krími, donyecki, valamint lembergi csapatokat utasítottak maguk mögé, amelyek stabil financiális háttérrel rendelkeznek, így nagyságrendileg magasabb költségvetésből gazdálkodva készülnek a hasonló ukrán és nemzetközi bajnokságokra.

res2

Az ott eltöltött kétszer tíz nap nem kizárólag a sportról és az eredményességről szólt. A színes kultúrprogramok (koncertek, diszkók), a baráti beszélgetések, a tengerparti séták mind a szellemi és testi fogyatékosságban szenvedők jó hangulatát, rehabilitációját voltak hivatottak biztosítani.

A Bereg SEK csapata a példás eredmények mellett kitartásból és emberségből is jól vizsgázott. Köszönhető mindez Prodán Jánosnak, a szervezet elnökének, aki idejét, energiáját nem kímélve kiáll a csapat érdekei mellett, valamint annak a hathatós szakmai felkészítésnek, amely a Beregszászi 6. Sz. Általános Iskola sportcsarnokában valósulhatott meg.

Répási István

 

postheadericon Népszerű cikkek

postheadericon Friss hírek