Get Adobe Flash player

Ma 2024. július 20, szombat, Illés napja van. Holnap Dániel és Daniella napja lesz.

Képgaléria (flash)
14-09-2012-osszukran
Videó-ajánló

Get Flash to see this player.

Keresés
Híreink
 • 24.06.10. Hírek >> Híreink
  Az Aktív parkok – az egészséges Ukrajna színterei elnöki program keretében pétanque gyerekligát szerveztek a Beregszászi kistérségben. A versenyen több mint 20 fiatal sportoló vett részt. A 9 év felett fiúk között Jehor Sziljcsenko, a 9 év feletti lányok között pedig Polina Sziljcsenko győzött. ...
  Bővebben...
 • 24.05.31. Hírek >> Híreink
  dr. Kalocsay Gézára, az egykori kiváló futballistára, mesteredzőre emlékeztek Beregszászban, születésének 111. évfordulója alkalmából. Városunk szülötte és díszpolgára Csehszlovákiában és Magyarországon is nyert bajnoki címet, edzőként dolgozott Belgiumban és Lengyelországban is, de leginkább arról nevezetes, hogy ő az első magyar válogatott futballista, aki világbajnoki érmet nyert – igaz, csehszlovák színekben. ...
  Bővebben...
 • 24.05.29. Hírek >> Híreink
  Második alkalommal került megrendezésre Beregszászban a Rolling Go elnevezésű közlekedésbiztonsági felvonulás a P.Frangepán Katalin Gimnázium és a Határtalan Segítség Alapítvány szervezésében, a városi tanács támogatásával. A rendezvényen, melynek során városunk fő utcáján szerveztek biciklis felvonulást, Beregszász oktatási intézményeinek gyermekei vettek részt. ...
  Bővebben...
 • 24.05.20. Hírek >> Híreink
  Az Aktív parkok – az egészséges Ukrajna színterei projekt keretében sakkversenyt szerveztek Beregszász iskolásainak. A megmérettetésen 25 sportoló vett részt, mind kezdők, mind pedig haladó játékosok. Az összesítésben Prunyica Olekszandr győzedelmeskedett, a lányok között Darina Volohina vitte haza az aranyérmet     ...
  Bővebben...
 • 24.04.22. Hírek >> Híreink
  Újra versenyben a Beregvidék FC a megyei szintű bajnokságokon. A Beregvidék FC ismét részt vesz a megyei szintű versenyeken, ami fontos lépés egy ilyen gazdag történelemmel rendelkező csapat újjáépítése szempontjából. A Beregvidék FC nemcsak regionális, hanem országos szinten is jelentős sikereket ért el a múltban.     ...
  Bővebben...
Támogatóink

postheadericon Augusztus 23-án Ukrajna területén indítanák újra az ukrán labdarúgó

Hírek - Híreink
ukranlabdarugobajnoksag_indexEzt Vagyim Hutcajt ukrán sport- és ifjúsági miniszter jelentette be közösségi oldalán. Szerinte nincs akadálya a futball újraindulásának, és elkezdődhet az ukrán labdarúgó-bajnokság 2022–2023-as idénye a háború ellenére is. Ukrajnában február végén függesztették fel a bajnoki küzdelmeket, miután Oroszország megtámadta az országot.
Áprilisban aztán végleg befejezettnek nyilvánították a futballidényt, anélkül hogy végeredményt vagy bajnokot hirdettek volna. „A részletekről még egyeztetünk, de határozottan állíthatom, a mérkőzéseket Ukrajna területén, nézők nélkül, a helyi katonai hatóságok engedélyével és a biztonsági előírások betartásával rendezik majd meg” – írta Vagyim Hutcajt a Facebookon. Emellett érvel Andrij Pavelko, az Ukrán Labdarúgó-szövetség elnöke is, aki ugyancsak eltökélt abban, hogy újrainduljon a futballélet az országban. A háború elején a labdarúgó-szövetség – sok más szervezethez, intézményhez hasonlóan – is áttette a székhelyét Kijevből Kárpátaljára, Ungvárra, de azóta már újra a fővárosból igyekeznek lebonyolítani a labdarúgás mindennapi ügyeit. Az optimista nézőpontok ellenére a kérdés persze az, valóban el lehet-e indítani a bajnokságot – még ha zárt kapuk mögött is – olyan országban, amelyben tombol a háború? Az is érv a bajnokság folytatása mellett, hogy az európai kupákban is indulhatnak az ukrán csapatok, a Dinamo Kijev például a jövő héten a török Fenerbahcéval mérkőzik meg a Bajnokok Ligája selejtezőjében, és ugye az ukrán válogatott is le tudta játszani a világbajnoki pótselejtezőjét Skóciában és Walesben. Az idény újraindítása több problémába is ütközik. A másik nagy kérdés, mivel a csapatok egy része a tavasz óta nincs az országban, hogyan állhatnak össze a keretek az alig másfél hónap múlva esedékes rajtra. A Dinamo Kijev például Nyugat-Európában játszott bemutatómeccseket az Olympique Lyon vagy az Antwerpen ellen. Ezenkívül a klub tulajdonosáról, Ihor Szurkiszról sem tudni nagyon semmit azóta, hogy március végén a testvérével, a klub korábbi elnökével, korábban az Ukrán Labdarúgó-szövetség elnökeként dolgozó Hrihorij Szurkisszal elhagyták Ukrajnát. Kérdés, mi van a vagyonukkal, és ha az meg is van, abból a jövőben is tudják vagy akarják-e működtetni a rekordbajnokot. A Sahtar Donecknek pedig nincs vezetőedzője, ugyanis a klub és az olasz szakember, Roberto De Zerbi útjai a napokban hivatalosan is elváltak. Az is látható, hogy az ukrán egyesületek hazai játékosokkal igyekeznek most feltölteni a keretüket ugyanis az ukrán csapatok külföldi játékosai nem bíznak a folytatásban, így sokan szerződést bontottak klubjukkal.
BeregSEK-sajtószolgálat, a Karpataljalap nyomán

 

postheadericon Népszerű cikkek

postheadericon Friss hírek