Get Adobe Flash player

Ma 2022. május 22, vasárnap, Júlia és Rita napja van. Holnap Dezső napja lesz.

Képgaléria (flash)
14-09-2012-osszukran
Videó-ajánló

Get Flash to see this player.

Keresés
Híreink
 • 21.07.12. Hírek >> Híreink
  1927-ben, ezen a napon született Gyetvai Elemér világbajnok magyar asztaliteniszező, edző - a versenyszerű asztaliteniszezést 1945-ben, kezdte. Több egyesületben versenyzett, majd 1950-ben a „Budapesti Építők” sportolójaként került be a magyar válogatottba. Itt 1960-ig szerepelt, az aktív sportolást 1961-ben fejezte be. Visszavonulása után két évig az indonéz válogatott vezetőedzője volt. ...
  Bővebben...
 • 21.05.05. Hírek >> Híreink
  E napon a Fogyatékos Emberek Világszervezete Európai Régiójának kezdeményezésére számos országában a fogyatékosokkal foglalkozó szervezetek, önkéntesek, és maguk az érintettek is rendezvényekkel ünneplik az Esélyegyenlőség Napját. Világszerte több millió ritka és veleszületett rendellenességgel élő ember él. ...
  Bővebben...
 • 21.04.22. Hírek >> Híreink
  A Beregszászi Városi Tanács büszke arra, hogy a városban olyan sportolók és őket támogató mentorok, edzők találhatóak, akik kiváló eredményeket mutatnak fel, és akiknek köszönhetően országos, sőt nemzetközi szinten is hallanak a mi városunkról, Beregszászról.Babják Zoltán polgármester 2021. április 22-én nyújtotta át az ösztöndíjakat, okleveleket és érmeket. ...
  Bővebben...
 • 21.04.13. Hírek >> Híreink
  A szociális szféra támogatása mindig is az egyik legfontosabb célkitűzései közé tartozik a világ legtöbb önkormányzatának, nincs ez másképp a Beregszászi Városi Tanácsnál sem. Beregszász szociális konyhájának működtetése egy kiemelkedő humanitárius kezdeményezése a Városi Tanácsnak, a világjárvány kezdete óta pedig ennek fontossága csak tovább nőtt. ...
  Bővebben...
 • 21.04.07. Hírek >> Híreink
  A Nemzetközi Asztalitenisz Szövetség (ITTF) döntése értelmében 2014 óta április 6,-a az asztalitenisz világnapja E sportág ünnepnapja kapcsán osztotta meg gondolatait a beregszászi Pulzus FM 92.1 Sportkeddv című tematikus sportműsorában Egyesületünk kiválósága, Nagy Viktória. ...
  Bővebben...
Támogatóink

postheadericon Az összefogás Határtalan a pandémia idején is — 2020/21-ben sem maradt el a segítség…

Hírek - Híreink

cat_etelosztas_indexA szociális szféra támogatása mindig is az egyik legfontosabb célkitűzései közé tartozik a világ legtöbb önkormányzatának, nincs ez másképp a Beregszászi Városi Tanácsnál sem. Beregszász szociális konyhájának működtetése egy kiemelkedő humanitárius kezdeményezése a Városi Tanácsnak, a világjárvány kezdete óta pedig ennek fontossága csak tovább nőtt.

2015 volt az a döntő év, amikor városunkban megkezdte működését a szociális konyha. Az intézményben a hét 5 napján többszáz rászoruló jut egyszeri meleg ételhez.

Közel 6 éve, a program kezdetekor is világos volt számunkra, hogy a konyha hosszútávú működtetéséhez és fenntartásához elengedhetetlen lesz a Magyar Kormány segítsége. Mindez azóta sem marad el: Magyarország kormánya több éve segíti Beregszász Szociális Konyhájának a működését, a támogatások nagyrésze a „Peregium” Társadalmi Szervezet által jut el az intézményhez, azon belül pedig a rászorulókhoz. Az említett szervezet a célirányos felhasználásban tömegétkeztetés (u.n. catering) formában nyújt segítséget.

megvalosult_a_magyar_kormany_tamogatasaval_bga_alap

Magyarország kormánya, a Beregszászi Városi Tanács és a „Peregium” Társadalmi Szervezet összefogásának köszönhetően 2020 novemberétől zökkenőmentes a jelenleg is tartó program végrehajtása.

A program a magyar kormány és a Miniszterelnökség Nemzetpolitikai Államtitkársága jóvoltából a BGA Zrt. támogatásával zajlik.

Répási István

Catering_montage2

Catering_montage

 

postheadericon Népszerű cikkek

postheadericon Friss hírek