Get Adobe Flash player

Ma 2022. május 22, vasárnap, Júlia és Rita napja van. Holnap Dezső napja lesz.

Képgaléria (flash)
14-09-2012-osszukran
Videó-ajánló

Get Flash to see this player.

Keresés
Híreink
 • 21.07.12. Hírek >> Híreink
  1927-ben, ezen a napon született Gyetvai Elemér világbajnok magyar asztaliteniszező, edző - a versenyszerű asztaliteniszezést 1945-ben, kezdte. Több egyesületben versenyzett, majd 1950-ben a „Budapesti Építők” sportolójaként került be a magyar válogatottba. Itt 1960-ig szerepelt, az aktív sportolást 1961-ben fejezte be. Visszavonulása után két évig az indonéz válogatott vezetőedzője volt. ...
  Bővebben...
 • 21.05.05. Hírek >> Híreink
  E napon a Fogyatékos Emberek Világszervezete Európai Régiójának kezdeményezésére számos országában a fogyatékosokkal foglalkozó szervezetek, önkéntesek, és maguk az érintettek is rendezvényekkel ünneplik az Esélyegyenlőség Napját. Világszerte több millió ritka és veleszületett rendellenességgel élő ember él. ...
  Bővebben...
 • 21.04.22. Hírek >> Híreink
  A Beregszászi Városi Tanács büszke arra, hogy a városban olyan sportolók és őket támogató mentorok, edzők találhatóak, akik kiváló eredményeket mutatnak fel, és akiknek köszönhetően országos, sőt nemzetközi szinten is hallanak a mi városunkról, Beregszászról.Babják Zoltán polgármester 2021. április 22-én nyújtotta át az ösztöndíjakat, okleveleket és érmeket. ...
  Bővebben...
 • 21.04.13. Hírek >> Híreink
  A szociális szféra támogatása mindig is az egyik legfontosabb célkitűzései közé tartozik a világ legtöbb önkormányzatának, nincs ez másképp a Beregszászi Városi Tanácsnál sem. Beregszász szociális konyhájának működtetése egy kiemelkedő humanitárius kezdeményezése a Városi Tanácsnak, a világjárvány kezdete óta pedig ennek fontossága csak tovább nőtt. ...
  Bővebben...
 • 21.04.07. Hírek >> Híreink
  A Nemzetközi Asztalitenisz Szövetség (ITTF) döntése értelmében 2014 óta április 6,-a az asztalitenisz világnapja E sportág ünnepnapja kapcsán osztotta meg gondolatait a beregszászi Pulzus FM 92.1 Sportkeddv című tematikus sportműsorában Egyesületünk kiválósága, Nagy Viktória. ...
  Bővebben...
Támogatóink

postheadericon Kiválóságunk a „Sportkeddv”-ben

Hírek - Híreink

NagyViktoria-sport

A Nemzetközi Asztalitenisz Szövetség (ITTF) döntése értelmében 2014 óta április 6,-a az asztalitenisz világnapja E sportág ünnepnapja kapcsán osztotta meg gondolatait a beregszászi Pulzus FM 92.1 Sportkeddv című tematikus sportműsorában Egyesületünk kiválósága, Nagy Viktória.

Már 10 éve űzöd ezt a sportágat! Hogyan kerültél kapcsolatba az asztalitenisszel?

- Személyesen ismerkedtem meg sok-sok évvel ezelőtt az edzőmmel, Prodán Jánossal. Ő vezetett be engem, a számomra akkor még idegen sport világába. Megismertem, megszerettem és azóta is az asztalitenisz szerelmese vagyok.

Mennyi edzés szükséges ahhoz, hogy valaki jó játékosnak mondhassa magát, te hogyan edzel?

- Aki komolyan gondolja ezt a sportot annak a minél több és több edzés a fontos, főleg a kezdeti időszakokban. Én személy szerint hetente kétszer edzem, ha időm engedi többször is.

Hogyan kell elképzelni egy asztalitenisz edzést?

- Az egyik legfontosabb dolog a bemelegítés, hiszen mint minden sportágban, itt is történhetnek sérülések, ezeket mindenképpen meg kell előznünk. Leggyakrabban az ütésmódokat gyakoroljuk különböző helyzetekben és lejátszunk néhány meccset is pontra az edzőtársakkal gyakorolni a versenyszituációkat.  

Versenyszerűen játszol! Melyik eredményedre vagy a legbüszkébb?

- Részt vettem már mind országos mind pedig nemzetközi versenyeken is. Az egyik ilyen kiemelkedő eredményemet a magyarországi Pécsett értem el. A Nemzetközi Összmagyar Diákbajnokságon lettem első helyezett. Itt Ukrajnában pedig egy országos harmadik helyezéssel büszkélkedhetek.  

Mennyire fontos a jó felszerelés, hogy milyen ütőt használunk?

- Nagyon fontos. Többfelé ütő is van, támadó, védekező. Fontos a borítás és a fa minősége is. Az én játékstílusom a támadó így az ütőm is már több éve egy támadó ütő, nagyon megvagyok vele elégedve.

Beszélhetünk örökölt tehetségről? A családodban más is játszik?

- Nem. Én vagyok az első a családban, aki ezzel foglalkozik.

Sok sikert kívánunk a továbbiakban!

Lejegyezte: Répási István, BeregSEK-sajtószolgálat

 

postheadericon Népszerű cikkek

postheadericon Friss hírek