Get Adobe Flash player

Ma 2021. október 22, péntek, Előd napja van. Holnap Gyöngyi napja lesz.

Képgaléria (flash)
14-09-2012-osszukran
Videó-ajánló

Get Flash to see this player.

Keresés
Híreink
 • 21.07.12. Hírek >> Híreink
  1927-ben, ezen a napon született Gyetvai Elemér világbajnok magyar asztaliteniszező, edző - a versenyszerű asztaliteniszezést 1945-ben, kezdte. Több egyesületben versenyzett, majd 1950-ben a „Budapesti Építők” sportolójaként került be a magyar válogatottba. Itt 1960-ig szerepelt, az aktív sportolást 1961-ben fejezte be. Visszavonulása után két évig az indonéz válogatott vezetőedzője volt. ...
  Bővebben...
 • 21.05.05. Hírek >> Híreink
  E napon a Fogyatékos Emberek Világszervezete Európai Régiójának kezdeményezésére számos országában a fogyatékosokkal foglalkozó szervezetek, önkéntesek, és maguk az érintettek is rendezvényekkel ünneplik az Esélyegyenlőség Napját. Világszerte több millió ritka és veleszületett rendellenességgel élő ember él. ...
  Bővebben...
 • 21.04.22. Hírek >> Híreink
  A Beregszászi Városi Tanács büszke arra, hogy a városban olyan sportolók és őket támogató mentorok, edzők találhatóak, akik kiváló eredményeket mutatnak fel, és akiknek köszönhetően országos, sőt nemzetközi szinten is hallanak a mi városunkról, Beregszászról.Babják Zoltán polgármester 2021. április 22-én nyújtotta át az ösztöndíjakat, okleveleket és érmeket. ...
  Bővebben...
 • 21.04.13. Hírek >> Híreink
  A szociális szféra támogatása mindig is az egyik legfontosabb célkitűzései közé tartozik a világ legtöbb önkormányzatának, nincs ez másképp a Beregszászi Városi Tanácsnál sem. Beregszász szociális konyhájának működtetése egy kiemelkedő humanitárius kezdeményezése a Városi Tanácsnak, a világjárvány kezdete óta pedig ennek fontossága csak tovább nőtt. ...
  Bővebben...
 • 21.04.07. Hírek >> Híreink
  A Nemzetközi Asztalitenisz Szövetség (ITTF) döntése értelmében 2014 óta április 6,-a az asztalitenisz világnapja E sportág ünnepnapja kapcsán osztotta meg gondolatait a beregszászi Pulzus FM 92.1 Sportkeddv című tematikus sportműsorában Egyesületünk kiválósága, Nagy Viktória. ...
  Bővebben...
Támogatóink

postheadericon Sportélet világjárvány idején — csak a bizonytalanság biztos

Hírek - Híreink

table tennis-covid-19A COVID-19 vírus okozta világjárvány — mint ahogy az élet más területeire is — a sportra is rányomta bélyegét. A BeregSEK is kénytelen a pandémia okozta változásokhoz alkalmazkodni: az egyesület márciustól meghatározatlan ideig szüneteltet minden olyan közösségi programot, versenyfelkészítő edzést, foglalkozást, melyek ebben az időszakban valósultak volna meg.

A tervezett menetrendtől eltérve, a Pingpong Határok Nélkül nemzetközi asztalitenisz versenysorozat felfüggesztését is magával hozta a járvány elleni védekezés — még érvényben lévő szigorú — szabályai. A helyzetet tovább nehezíti, hogy országonként más-más tiltó intézkedések vannak érvényben, melyek feloldása nem egyidőben és nem azonos feltételekkel történik.

A versenysorozat folytatása érdekében olyan vezetőségi döntés született, mely egyenlő jogokat és lehetőségeket biztosít majd a rendező országok lebonyolító egyesületei, klubjai számára.

A megállapodás értelmében az érvényben lévő szigorításoktól függetlenül

 • meg kell várni, míg a határok minden oldalról akadálymentesen, oda-vissza járhatóak lesznek — különös tekintettel az ukrán-magyar és a román- ukrán határátkelők embargójának teljes feloldására (Kárpátalja idén 3 helyszínnel is bejelentkezett a sorozatba);
 • a kimaradt helyszíneket abban az esetben lesznek csak pótolva, ha a rendező országok (Magyarország, Románia, Szlovákia, Ukrajna, Szerbia) mindegyikében legalább 1 verseny lebonyolításra került;
 • új helyszínek beiktatására a zsúfoltság miatt már nincs mód, a meglévők viszont kérhetnek új időpontot;
 • írásos indoklással, a verseny előtt legkésőbb egy hónappal bármelyik szervező lemondhat a rendezés jogáról.

Amennyiben csak ősztől lenne lehetőség a sorozat folytatására, úgy a hátralévő fordulókat a még verseny nélkül maradt országokban rendezik meg. Minden más esetben az elmaradt, illetve a még verseny előtt álló országok szervezői között kerülnek arányos felosztásra.

Mivel senki sem tudja, hogy ez a helyzet meddig tartja bizonytalanságban a szervezőket, ezért a továbbiakban e-mailben, valamint (www.tibclau.ro és a http://www.cok-bereg.ein.uz.ua/) honlapokon feltüntetett közleményekben tájékoztatják az érintetteket.

A BeregSEK egy másik, még folyamatban lévő rendezvénye is félbe szakadt: a Beregszászi Városi Tanács által kezdeményezett és támogatott Beregszász Open amatőr vándorkupa 7 fordulóra tervezett sorozatát kellett felfüggeszteni az ötödik alkalom után. Befejezése a szigorító intézkedések feloldása után várható. A folytatásról igen, a pontos időpontokról még nem született döntés.

A P.P.H.N és a Beregszász Open versenynaptárai folyamatosan változnak, az aktuális tervezetekről következő írásunkban adunk tájékoztatást.

Répási István, BeregSEK-sajtószolgálat

 

postheadericon Népszerű cikkek

postheadericon Friss hírek