Get Adobe Flash player

Ma 2022. július 6, szerda, Csaba napja van. Holnap Apollónia napja lesz.

Képgaléria (flash)
14-09-2012-osszukran
Videó-ajánló

Get Flash to see this player.

Keresés
Híreink
 • 21.07.12. Hírek >> Híreink
  1927-ben, ezen a napon született Gyetvai Elemér világbajnok magyar asztaliteniszező, edző - a versenyszerű asztaliteniszezést 1945-ben, kezdte. Több egyesületben versenyzett, majd 1950-ben a „Budapesti Építők” sportolójaként került be a magyar válogatottba. Itt 1960-ig szerepelt, az aktív sportolást 1961-ben fejezte be. Visszavonulása után két évig az indonéz válogatott vezetőedzője volt. ...
  Bővebben...
 • 21.05.05. Hírek >> Híreink
  E napon a Fogyatékos Emberek Világszervezete Európai Régiójának kezdeményezésére számos országában a fogyatékosokkal foglalkozó szervezetek, önkéntesek, és maguk az érintettek is rendezvényekkel ünneplik az Esélyegyenlőség Napját. Világszerte több millió ritka és veleszületett rendellenességgel élő ember él. ...
  Bővebben...
 • 21.04.22. Hírek >> Híreink
  A Beregszászi Városi Tanács büszke arra, hogy a városban olyan sportolók és őket támogató mentorok, edzők találhatóak, akik kiváló eredményeket mutatnak fel, és akiknek köszönhetően országos, sőt nemzetközi szinten is hallanak a mi városunkról, Beregszászról.Babják Zoltán polgármester 2021. április 22-én nyújtotta át az ösztöndíjakat, okleveleket és érmeket. ...
  Bővebben...
 • 21.04.13. Hírek >> Híreink
  A szociális szféra támogatása mindig is az egyik legfontosabb célkitűzései közé tartozik a világ legtöbb önkormányzatának, nincs ez másképp a Beregszászi Városi Tanácsnál sem. Beregszász szociális konyhájának működtetése egy kiemelkedő humanitárius kezdeményezése a Városi Tanácsnak, a világjárvány kezdete óta pedig ennek fontossága csak tovább nőtt. ...
  Bővebben...
 • 21.04.07. Hírek >> Híreink
  A Nemzetközi Asztalitenisz Szövetség (ITTF) döntése értelmében 2014 óta április 6,-a az asztalitenisz világnapja E sportág ünnepnapja kapcsán osztotta meg gondolatait a beregszászi Pulzus FM 92.1 Sportkeddv című tematikus sportműsorában Egyesületünk kiválósága, Nagy Viktória. ...
  Bővebben...
Támogatóink

postheadericon Deák Andrásra emlékeztünk!

Hírek - Híreink

Deak6Sporttal és közösségi együttléttel emlékeztek Deák Andrásra azok a barátok és meghívottak, akik a KDNP Sport és Életmód Szakbizottsága, valamint a Regnum Marianum SE hagyományos évenkénti asztalitenisz-emlékversenyén vettek részt 2020. január 11-én Budapesten, a MOATSZ Ormai László asztalitenisz csarnokában.

A rendezvényt Beer Miklós, a Váci Egyházmegye nyugalmazott püspöke nyitott meg.

Deák András 2007 októberében hosszú, fájdalmas betegség után adta vissza lelkét Teremtőjének. Budapest XI. kerület országgyűlési képviselője, a Regnum Marianum közösség aktív tagja volt. 6 gyerekes családapaként példamutató családi életet élt.

Az ő emlékét felidézve rendezték meg idén már 13. alkalommal ezt az emlékversenyt, amelyen az évek során a régi barátai mellett egyre több fiatal is elindul, akik személyesen nem ismerték őt.

A szervezők vendégei népes táborát gyarapította az a 9 fős helyi sportoló — köztük a BeregSEK asztaliteniszezői —, akik egy kárpátaljai származású ismert közéleti személyiség, sportkedvelő (egykor) politikus szívélyes meghívásának tettek eleget a részvétellel. Egyebek mellet ez volt a második alkalom, hogy határon túlról is érkeztek versenyzők. A mondhatni összmagyar, Kárpát-medencei jelleget öltő eseményen Kárpátalja (idén először) kilenc, míg felvidék (másodszor) három fővel képviseltette az elszakított nemzetrészeket. A szervezők 2021-től erdélyi és vajdasági asztaliteniszezők meghívását is tervezik.

A Kárpátaljáról érkezett versenyzők, már mondhatni „szokás szerint” jól teljesítettek a viadalon és szinte minden kategóriában érdekeltek voltak a díjosztó ünnepségen.

A versenykiírás 9 kategóriája közül négyben dobogós helyen végzett:

Szeghljánik Gergely (amatőr serdülő kategória, 2. hely), Nagy Béla (felnőtt amatőr kategória, 2. hely), Marton Tibor (felnőtt rendszeresen játszó kategória, 3. hely), Pacuk Sándor (rendszeresen játszó senior kategória, 1. hely).

A vendéglátók jóvoltából a rendezvényt követően a határon túlról érkezetteknek lehetőségük volt (idegenvezető kíséretében) meglátogatni a Szent István Bazilikát is.

Deák András emlékét felidézve jövőre is — a korábbi évekhez hasonlóan — színvonalas, sportszerű és élményteli versenyre kerül sor.

Tudósított: Répási István, BeregSEK-sajtószolgálat

Deak5

Deak6

Deak1

Deak4

Deak2

Deak7

Deak3

 

 

postheadericon Népszerű cikkek

postheadericon Friss hírek