Get Adobe Flash player

Ma 2021. szeptember 28, kedd, Vencel napja van. Holnap Mihály napja lesz.

Képgaléria (flash)
14-09-2012-osszukran
Videó-ajánló

Get Flash to see this player.

Keresés
Híreink
 • 21.07.12. Hírek >> Híreink
  1927-ben, ezen a napon született Gyetvai Elemér világbajnok magyar asztaliteniszező, edző - a versenyszerű asztaliteniszezést 1945-ben, kezdte. Több egyesületben versenyzett, majd 1950-ben a „Budapesti Építők” sportolójaként került be a magyar válogatottba. Itt 1960-ig szerepelt, az aktív sportolást 1961-ben fejezte be. Visszavonulása után két évig az indonéz válogatott vezetőedzője volt. ...
  Bővebben...
 • 21.05.05. Hírek >> Híreink
  E napon a Fogyatékos Emberek Világszervezete Európai Régiójának kezdeményezésére számos országában a fogyatékosokkal foglalkozó szervezetek, önkéntesek, és maguk az érintettek is rendezvényekkel ünneplik az Esélyegyenlőség Napját. Világszerte több millió ritka és veleszületett rendellenességgel élő ember él. ...
  Bővebben...
 • 21.04.22. Hírek >> Híreink
  A Beregszászi Városi Tanács büszke arra, hogy a városban olyan sportolók és őket támogató mentorok, edzők találhatóak, akik kiváló eredményeket mutatnak fel, és akiknek köszönhetően országos, sőt nemzetközi szinten is hallanak a mi városunkról, Beregszászról.Babják Zoltán polgármester 2021. április 22-én nyújtotta át az ösztöndíjakat, okleveleket és érmeket. ...
  Bővebben...
 • 21.04.13. Hírek >> Híreink
  A szociális szféra támogatása mindig is az egyik legfontosabb célkitűzései közé tartozik a világ legtöbb önkormányzatának, nincs ez másképp a Beregszászi Városi Tanácsnál sem. Beregszász szociális konyhájának működtetése egy kiemelkedő humanitárius kezdeményezése a Városi Tanácsnak, a világjárvány kezdete óta pedig ennek fontossága csak tovább nőtt. ...
  Bővebben...
 • 21.04.07. Hírek >> Híreink
  A Nemzetközi Asztalitenisz Szövetség (ITTF) döntése értelmében 2014 óta április 6,-a az asztalitenisz világnapja E sportág ünnepnapja kapcsán osztotta meg gondolatait a beregszászi Pulzus FM 92.1 Sportkeddv című tematikus sportműsorában Egyesületünk kiválósága, Nagy Viktória. ...
  Bővebben...
Támogatóink

postheadericon Eredményes óév után reményteljes a jövő

Hírek - Híreink

PPHNMinden év végén számot vetünk az elmúlt esztendő történéseiről, így ezúttal sem lesz másként. 2019 a nemzetközi bemutatkozás, a nagy versenyek és kimagasló eredmények éve volt a BeregSEK-nél. Az elmúlt esztendő meghatározó eseményei közül a nemzeti összetartozás tárgykörébe tartozó rendezvények, a rokkantak világnapját méltató események, mint pl. a „Közös nemzeti érdekünk: fiatalokkal az esélyegyenlőségért és a sportért – 2019” elnevezésű torna, valamint a Debrecenből induló, s időközben nagyváradi (Románia) központúvá avanzsálódott Pingpong Határok Nélkül (P.P.H.N) nemzetközi versenysorozat voltak.

   Ez utóbbi, a 12 versenyből álló „roadshow” — a főszervező Tibclau SE mellett — a BeregSEK számára hozta a legnagyobb „profitot”. A 2019. évi diadal alig egy év alatt a teljes ismeretlenségből a nemzetközi amatőr mezőny népes táborába zárkóztatta fel a beregszászi asztaliteniszt és lelkes amatőr közösségét. Az öt szervező ország (Románia, Magyarország, Ukrajna, Szlovákia, Szerbia) mindegyikében felcsendülhetett volna Beregszász képzeletbeli himnusza, melyből hatszor a dobogó legfényesebb fokáért. Az eredmények számokban összegezve is jól tükrözik Beregszász kiemelt szerepét (és jövőjét) a P.P.H.N versenysorozatban.

Tizenkét forduló után:

1. hely: (276-276 ponttal) Pacuk Sándor – Szolosenk Mihály; 8. hely: Popovics János (68 pont); 13. hely: Fóris József (60 pont); 19. hely: Martin Roland (36 pont); 26. hely: Répási István (30 pont); 50. hely: Davidovics Zoltán (16 pont); 51. hely: Natykovszki István (16 pont); 87. hely: Kardos Zoltán (8 pont); 97. hely: Marton Tibor (8 pont); 197. hely: Szenek Dániel (2 pont); 198. hely: Filip István (2 pont); 199. hely: Sztaroszta Miklós (2 pont); 200. hely: Belovics Andrea (2 pont); 201. hely: Pohoriljak Emil (2 pont);

A 2020-as évből 4 nap sem telik el asztalitenisz nélkül: a sorozat második fordulójára ugyanis 2020. január 4-én kerül sor Nagyváradon, az Era Shoping Parkban. A pontos versenynaptár még nem ismert, arról a következő írásban számol be a BeregSEK-sajtószolgálat. (Az már biztos, hogy idén, hatodik szervező országként Törökország is csatlakozik a sorozathoz. A nyáron esedékes fordulónak Izmir város ad majd otthont).

A nagy nemzetközi verseny árnyékában kiemelt helyen kell említést tenni az immár hagyományos, júniusi Nemzeti Összetartozás Napja amatőr asztalitenisz bajnokságról (támogatástól függően idén negyedik alkalommal kerülne megrendezésre) valamint az elmúlt év végén, a Beregszászi Városi Tanács patronálásával indított hét fordulós vándorkupáról is.

A BeregSEK 2019. évi támogatói: a Magyar Kormány, a Miniszterelnökség Nemzetpolitikai Államtitkársága, a BGA Zrt., a Beregszászi Városi Tanács, a Debreceni Asztalitenisz Klub (DAK), a Tibclau SE, továbbá hála és köszönet illeti meg Prodán Jánost (BeregSEK alapító), Pacuk Sándort (magánszemély), Marton Tibort (vállalkozó, Tünde Divat) és Popovics Jánost (magánszemély) egyaránt.

Összefoglalta: Répási István

PPHN-2019-U

 

postheadericon Népszerű cikkek

postheadericon Friss hírek