Get Adobe Flash player

Ma 2022. július 6, szerda, Csaba napja van. Holnap Apollónia napja lesz.

Képgaléria (flash)
14-09-2012-osszukran
Videó-ajánló

Get Flash to see this player.

Keresés
Híreink
 • 21.07.12. Hírek >> Híreink
  1927-ben, ezen a napon született Gyetvai Elemér világbajnok magyar asztaliteniszező, edző - a versenyszerű asztaliteniszezést 1945-ben, kezdte. Több egyesületben versenyzett, majd 1950-ben a „Budapesti Építők” sportolójaként került be a magyar válogatottba. Itt 1960-ig szerepelt, az aktív sportolást 1961-ben fejezte be. Visszavonulása után két évig az indonéz válogatott vezetőedzője volt. ...
  Bővebben...
 • 21.05.05. Hírek >> Híreink
  E napon a Fogyatékos Emberek Világszervezete Európai Régiójának kezdeményezésére számos országában a fogyatékosokkal foglalkozó szervezetek, önkéntesek, és maguk az érintettek is rendezvényekkel ünneplik az Esélyegyenlőség Napját. Világszerte több millió ritka és veleszületett rendellenességgel élő ember él. ...
  Bővebben...
 • 21.04.22. Hírek >> Híreink
  A Beregszászi Városi Tanács büszke arra, hogy a városban olyan sportolók és őket támogató mentorok, edzők találhatóak, akik kiváló eredményeket mutatnak fel, és akiknek köszönhetően országos, sőt nemzetközi szinten is hallanak a mi városunkról, Beregszászról.Babják Zoltán polgármester 2021. április 22-én nyújtotta át az ösztöndíjakat, okleveleket és érmeket. ...
  Bővebben...
 • 21.04.13. Hírek >> Híreink
  A szociális szféra támogatása mindig is az egyik legfontosabb célkitűzései közé tartozik a világ legtöbb önkormányzatának, nincs ez másképp a Beregszászi Városi Tanácsnál sem. Beregszász szociális konyhájának működtetése egy kiemelkedő humanitárius kezdeményezése a Városi Tanácsnak, a világjárvány kezdete óta pedig ennek fontossága csak tovább nőtt. ...
  Bővebben...
 • 21.04.07. Hírek >> Híreink
  A Nemzetközi Asztalitenisz Szövetség (ITTF) döntése értelmében 2014 óta április 6,-a az asztalitenisz világnapja E sportág ünnepnapja kapcsán osztotta meg gondolatait a beregszászi Pulzus FM 92.1 Sportkeddv című tematikus sportműsorában Egyesületünk kiválósága, Nagy Viktória. ...
  Bővebben...
Támogatóink

postheadericon Méltó befejezése az évnek

Hírek - Híreink

web12_indexMinden elképzelést felülmúlva, közel 85 versenyző és további 25 kísérő részvételével valósult meg a korlátozott fizikai képességű személyek Beregszászi Sport és Egészségjavító Klubja társadalmi szervezet (BeregSEK) ez évi utolsó rendezvénye: a „Közös nemzeti érdekünk: fiatalokkal az esélyegyenlőségért és a sportért” elnevezésű nemzetközi asztalitenisz torna. A sportesemény ezúttal is a fogyatékkal élő emberek világnapja kapcsán került megrendezésre.

A rekordlétszám, az 5 ország (Ukrajna, Magyarország, Románia, Szlovákia, Szerbia) részvételével zajló nemzetközi amatőr versenyek összehangolt szervezői munkájának, a baráti kapcsolatok ápolásának és a magyarországi MOATSZ-versenyhétvégék figyelembevételének volt köszönhető. A rendezvényre érkező csapatok és kísérőik nemcsak résztvevői, hanem támogatói is voltak az eseménynek: jelenlétük fontos mérföldköve a helyi asztalitenisz népszerűsítésének. Beregszász első ízben volt helyszíne olyan rangos és színvonalas asztalitenisz versenynek, ahol a Kárpátaljai pingpongosokon kívül még Záhony, Vitka, Hajdúnánás, Hajdúdorog, Tiszacsege, Debrecen, Ózd, Pestszentimre, Buzita, Szatmárnémeti Margitha és Nagyvárad asztalitenisz csapatai is egymásnak feszülhettek.

A maratoni hosszúságú sportesemény színvonalát és a résztvevők komfortérzetét a versenynek otthont adó II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Főiskola európai színvonalú és felszereltségű sportcsarnoka, valamint az intézményben működő étkezde szolgáltatásai is tovább növelték. (A nemrégiben elkészült és idén nyáron átadott sportcsarnokban ez volt az első nemzetközi sportesemény)

A verseny két helyiségben, 12 asztalon zajlott megosztva 22 gyerek (8-14 évesek), 44 felnőtt amatőr és további 14 felnőtt igazolt játékos között.

A verseny főbírója Prodán János, a BeregSEK alapítója volt, akinek minden pedagógiai tapasztalatára és szakmai profizmusára szükség volt a rendezvény zökkenőmentes lebonyolítása érdekében. Segítői és egyben a verseny támogatói: Várady Tibor (Tibclau SK), Gacsályi István (DAK), Szabó Marianna és Répási István is oroszlánrészt vállaltak a szervezés különböző területein.

Versenyről lévén szó minden kategóriában hirdettek győztest, de — az előző évi versenyhez hasonlóan — ez alkalommal is mindenki nyertesnek érezhette magát. A résztvevők a versenyt követően emléklapot és emlékszobrot kaptak, valamint több kategóriában is külön díjat osztottak ki a szervezők, támogatók.

Különdíjat (kupát) kapott a fiatal debreceni Tar Dorina, aki a verseny legeredményesebb női játékosa lett, valamint Pacuk Sándor, aki a rendezvény legidősebb játékosa megtisztelő cím mellé Jakab Sándor beregszászi borász (Szent Márton, Merlo) különdíját vehette át a finálét követően. Utóbbi játékos Szolosenko Mihály csapattársával az amatőr felnőtt kategória győztesei lettek.

Az igazoltak között Sztoj Mihály és Fekete István páros emelhették magasba a győzteseknek járó serleget.

A rendezvény Magyarország Kormányának, a Miniszterelnökség Nemzetpolitikai Államtitkársága jóvoltából a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. támogatásával valósult meg.

BGA

web11

web1

web5

web7

web6

web

web2

web4

web4

web3

web10

 

postheadericon Népszerű cikkek

postheadericon Friss hírek