Get Adobe Flash player

Ma 2021. szeptember 28, kedd, Vencel napja van. Holnap Mihály napja lesz.

Képgaléria (flash)
14-09-2012-osszukran
Videó-ajánló

Get Flash to see this player.

Keresés
Híreink
 • 21.07.12. Hírek >> Híreink
  1927-ben, ezen a napon született Gyetvai Elemér világbajnok magyar asztaliteniszező, edző - a versenyszerű asztaliteniszezést 1945-ben, kezdte. Több egyesületben versenyzett, majd 1950-ben a „Budapesti Építők” sportolójaként került be a magyar válogatottba. Itt 1960-ig szerepelt, az aktív sportolást 1961-ben fejezte be. Visszavonulása után két évig az indonéz válogatott vezetőedzője volt. ...
  Bővebben...
 • 21.05.05. Hírek >> Híreink
  E napon a Fogyatékos Emberek Világszervezete Európai Régiójának kezdeményezésére számos országában a fogyatékosokkal foglalkozó szervezetek, önkéntesek, és maguk az érintettek is rendezvényekkel ünneplik az Esélyegyenlőség Napját. Világszerte több millió ritka és veleszületett rendellenességgel élő ember él. ...
  Bővebben...
 • 21.04.22. Hírek >> Híreink
  A Beregszászi Városi Tanács büszke arra, hogy a városban olyan sportolók és őket támogató mentorok, edzők találhatóak, akik kiváló eredményeket mutatnak fel, és akiknek köszönhetően országos, sőt nemzetközi szinten is hallanak a mi városunkról, Beregszászról.Babják Zoltán polgármester 2021. április 22-én nyújtotta át az ösztöndíjakat, okleveleket és érmeket. ...
  Bővebben...
 • 21.04.13. Hírek >> Híreink
  A szociális szféra támogatása mindig is az egyik legfontosabb célkitűzései közé tartozik a világ legtöbb önkormányzatának, nincs ez másképp a Beregszászi Városi Tanácsnál sem. Beregszász szociális konyhájának működtetése egy kiemelkedő humanitárius kezdeményezése a Városi Tanácsnak, a világjárvány kezdete óta pedig ennek fontossága csak tovább nőtt. ...
  Bővebben...
 • 21.04.07. Hírek >> Híreink
  A Nemzetközi Asztalitenisz Szövetség (ITTF) döntése értelmében 2014 óta április 6,-a az asztalitenisz világnapja E sportág ünnepnapja kapcsán osztotta meg gondolatait a beregszászi Pulzus FM 92.1 Sportkeddv című tematikus sportműsorában Egyesületünk kiválósága, Nagy Viktória. ...
  Bővebben...
Támogatóink

postheadericon Egy egészségesebb világért!

Hírek - Híreink
Nagypalad_Maraton_2018_3
Egy egészségesebb világért! címmel szervezett maratont a Nagypaládi Polgármesteri Hivatal március 17-én. A verseny 12 órakor kezdődött hatvan versenyző részvételével. A díjak átadása előtt Biró Vencel, Nagypalád polgármestere megköszönte a támogatók felajánlásait, a szervezők munkáját és a versenyzők részvételét. Elmondta, hogy a maratonra a Nagyszőlősi és Beregszászi járásokon kívül Ungvárról és Husztról is érkeztek nagyrészt ukrán nemzetiségű résztvevők, ami azt is bizonyítja, hogy Kárpátalján békesség van, a magyarok és az ukránok nem ellenségek, hanem testvérek. A díjátadón részt vett és szót kapott Dánics Éva, a Nagyszőlősi Járási Állami Közigazgatási Hivatal elnökhelyettese és az UMDSZ Nagyszőlősi Járási Szervezetének alelnöke. Dánics Éva örömét fejezte ki a megrendezett eseményért és a futópályaként is használható nagypaládi utakért.

A hatvan versenyző öt kategóriában mérettetett meg.

Nagypalad_Maraton_2018

Az első kategória (14–18 éves fiúk) helyezettjei és nyereményeik:
1. hely – Selej Pál Erik (kerékpár);
2. hely – Kincses István Levente (gördeszka) és Biró Attila (KRISZ ifjúsági hétvégén való ingyenes részvétel);
3. hely – Zvárics Norbert (KRISZ ifjúsági hétvégén való ingyenes részvétel).

A második kategória (19–35 éves férfiak) helyezettjei és nyereményeik:
1. hely – Tüzes Zsolt (laptop);
2. hely – Dmitruk Olekszandr (MP3-lejátszó);
3. hely – Bodnár Béla (focilabda).

A harmadik kategória (36–100 éves férfiak) helyezettjei és nyereményeik:
1. hely – Répási István (plazma tévé);
2. hely – Tar László (kétszemélyes vacsora a Hangulat étteremben);
3. hely – Mondics Attila (kétszemélyes vacsora a Hangulat étteremben);
4. hely – Szemák Zsolt (a Maxi üzletház 500 UAH értékű vásárlási utalványa).
(A harmadik kategórián belüli díjazás figyelmetlenség miatt némi kellemetlenséget vont maga után, ami miatt a szervezők ezúton is a díjazottak elnézését kérik.)

A negyedik kategória (lány és nő versenyzők) helyezettjei és nyereményeik:
1. hely – Bázin Irénke (villanysütő);
2. hely – Biró Szabina (robotgép);
3. hely – Kukri Natália (tányérkészlet).
Az első négy kategória helyezettjeit az értékes ajándékokon túl oklevéllel és éremmel is jutalmazták.

Az ötödik kategóriában azok a résztvevők indultak, akik professzionális szinten űzik ezt a sportot. E kategória helyezettjei egy-egy oklevéllel és éremmel gazdagodtak:
1. hely – Klim Pavlo;
2. hely – Pavlenko Pavlo;
3. hely – Pjatakov Olekszandr.

 A verseny legfiatalabb résztvevője díjat az ötéves nagypaládi László Kornél kapta.

A délutánt a Laudis band fellépése tette még változatosabbá. A szervezők szeretetvendégséggel: szendviccsel, süteménnyel és bográcsgulyással kedveskedtek a résztvevőknek.

Az alkalom támogatói az Ukrajnai Magyar Demokrata Szövetség (UMDSZ), a Kárpátaljai Református Ifjúsági Szervezet (KRISZ) és annak Tisza–Borzsa Közi Alapszervezete (TiBorKA), Turda Zsolt magánvállalkozó, Kenéz Farmergazdaság, Maxi üzletház, Nagypaládi Vadásztársaság, Kárpát Pack Kft., a nagymuzsalyi Hangulat étterem, Gazdag Mihály légifelvétel voltak.

Héder Zsuzsanna
Kárpátalja.ma

Nagypalad_Maraton_2018_5

Nagypalad_Maraton_2018_4

Nagypalad_Maraton_2018_2

Nagypalad_Maraton_2018_1

 

postheadericon Népszerű cikkek

postheadericon Friss hírek