Get Adobe Flash player

Ma 2021. szeptember 28, kedd, Vencel napja van. Holnap Mihály napja lesz.

Képgaléria (flash)
14-09-2012-osszukran
Videó-ajánló

Get Flash to see this player.

Keresés
Híreink
 • 21.07.12. Hírek >> Híreink
  1927-ben, ezen a napon született Gyetvai Elemér világbajnok magyar asztaliteniszező, edző - a versenyszerű asztaliteniszezést 1945-ben, kezdte. Több egyesületben versenyzett, majd 1950-ben a „Budapesti Építők” sportolójaként került be a magyar válogatottba. Itt 1960-ig szerepelt, az aktív sportolást 1961-ben fejezte be. Visszavonulása után két évig az indonéz válogatott vezetőedzője volt. ...
  Bővebben...
 • 21.05.05. Hírek >> Híreink
  E napon a Fogyatékos Emberek Világszervezete Európai Régiójának kezdeményezésére számos országában a fogyatékosokkal foglalkozó szervezetek, önkéntesek, és maguk az érintettek is rendezvényekkel ünneplik az Esélyegyenlőség Napját. Világszerte több millió ritka és veleszületett rendellenességgel élő ember él. ...
  Bővebben...
 • 21.04.22. Hírek >> Híreink
  A Beregszászi Városi Tanács büszke arra, hogy a városban olyan sportolók és őket támogató mentorok, edzők találhatóak, akik kiváló eredményeket mutatnak fel, és akiknek köszönhetően országos, sőt nemzetközi szinten is hallanak a mi városunkról, Beregszászról.Babják Zoltán polgármester 2021. április 22-én nyújtotta át az ösztöndíjakat, okleveleket és érmeket. ...
  Bővebben...
 • 21.04.13. Hírek >> Híreink
  A szociális szféra támogatása mindig is az egyik legfontosabb célkitűzései közé tartozik a világ legtöbb önkormányzatának, nincs ez másképp a Beregszászi Városi Tanácsnál sem. Beregszász szociális konyhájának működtetése egy kiemelkedő humanitárius kezdeményezése a Városi Tanácsnak, a világjárvány kezdete óta pedig ennek fontossága csak tovább nőtt. ...
  Bővebben...
 • 21.04.07. Hírek >> Híreink
  A Nemzetközi Asztalitenisz Szövetség (ITTF) döntése értelmében 2014 óta április 6,-a az asztalitenisz világnapja E sportág ünnepnapja kapcsán osztotta meg gondolatait a beregszászi Pulzus FM 92.1 Sportkeddv című tematikus sportműsorában Egyesületünk kiválósága, Nagy Viktória. ...
  Bővebben...
Támogatóink

postheadericon Gazdára talált a Vándorkupa

Hírek - Híreink

5-1_indexA szerény érdeklődés és a versenyről versenyre csökkenő létszám ellenére sem torkollott érdektelenségbe a Beregszászi Városi Tanács és a BeregSEK közös sporteseménye: a III. Beregszászi Amatőr Asztalitenisz Vándorkupa, sőt…Egy nap csúszással az előzetesen meghirdetett versenykiírástól befejeződött a 2017/2018-as versenysorozat.

A visszajelzések tükrében kijelenthető, hogy az — első ízben — önerőből megvalósult kupasorozat semmilyen tekintetben nem maradt el az 2015-2016 évitől.

A színvonalas és izgalmas játékmenetekben bővelkedő utolsó forduló döntött a Vándorkupa sorsáról, pontosabban Kardos Zoltán remek játéka. Annak ellenére, hogy — az előző sorozatokban is kimagasló eredményeket elérő Tóth József — régi-új ellenfélként próbálta megnehezíteni a dolgát, mindenkit legyőzve lett újra a sorozat bajnoka.

A versenyen ezúttal is a két csoport első két helyezettje jutott a döntőbe, a csoportok további helyezettjei a vígaszágon folytatták. A játékosok erejét, küzdeni akarását jól szemléltette az, hogy az előző fordulók alapján még a végső győzelemre esélyes Fóris József  sem jutott tovább a csoportjából, végül az 5. helyen végzett.

Az ötödik, egyben utolsó forduló eredményei: Kardos Zoltán (1. hely); Pacuk Sándor (2. hely); Tóth József (3. hely), Mihail Szolosenko (4. hely), Fóris József (5. hely), Martin Roland (6. hely).

5-1

Az érmeket, okleveleket és a győztesnek járó kupát ezúttal is Vaszil Fekete, a Beregszászi Városi Tanács Közoktatási-, Ifjúsági- és Sportfőosztályának vezetője és Prodan János, a BeregSEK alapítója adták át. Ezt követően a résztvevőkhöz fordulva megköszönték a kitartásukat, sportszerűségüket, s élve az alkalommal felhívták a figyelmet a következő — április közepén esedékes — „Űrhajózás napja” asztalitenisz emléktornára.

A BeregSEK-sajtószolgálat sajnálatos hírről is értesült: Dunaszerdahely Önkormányzata a 2018-as évre benyújtott Europe for Citizens — „Határtalanul Csallóközben” c. EU-s projektük ezúttal negatív elbírálásban részesült, így az egyesület versenyzőinek nem lesz lehetősége részt venni az április 20-22 között megrendezésre kerülő Szent György napok városi rendezvényeken.

Répási István, Beregszász hetilap
5-10
5-8
5-7
5-6
5-5
5-11
5-12
5-4
5-3
5-2

 

postheadericon Népszerű cikkek

postheadericon Friss hírek