Get Adobe Flash player

Ma 2021. szeptember 28, kedd, Vencel napja van. Holnap Mihály napja lesz.

Képgaléria (flash)
14-09-2012-osszukran
Videó-ajánló

Get Flash to see this player.

Keresés
Híreink
 • 21.07.12. Hírek >> Híreink
  1927-ben, ezen a napon született Gyetvai Elemér világbajnok magyar asztaliteniszező, edző - a versenyszerű asztaliteniszezést 1945-ben, kezdte. Több egyesületben versenyzett, majd 1950-ben a „Budapesti Építők” sportolójaként került be a magyar válogatottba. Itt 1960-ig szerepelt, az aktív sportolást 1961-ben fejezte be. Visszavonulása után két évig az indonéz válogatott vezetőedzője volt. ...
  Bővebben...
 • 21.05.05. Hírek >> Híreink
  E napon a Fogyatékos Emberek Világszervezete Európai Régiójának kezdeményezésére számos országában a fogyatékosokkal foglalkozó szervezetek, önkéntesek, és maguk az érintettek is rendezvényekkel ünneplik az Esélyegyenlőség Napját. Világszerte több millió ritka és veleszületett rendellenességgel élő ember él. ...
  Bővebben...
 • 21.04.22. Hírek >> Híreink
  A Beregszászi Városi Tanács büszke arra, hogy a városban olyan sportolók és őket támogató mentorok, edzők találhatóak, akik kiváló eredményeket mutatnak fel, és akiknek köszönhetően országos, sőt nemzetközi szinten is hallanak a mi városunkról, Beregszászról.Babják Zoltán polgármester 2021. április 22-én nyújtotta át az ösztöndíjakat, okleveleket és érmeket. ...
  Bővebben...
 • 21.04.13. Hírek >> Híreink
  A szociális szféra támogatása mindig is az egyik legfontosabb célkitűzései közé tartozik a világ legtöbb önkormányzatának, nincs ez másképp a Beregszászi Városi Tanácsnál sem. Beregszász szociális konyhájának működtetése egy kiemelkedő humanitárius kezdeményezése a Városi Tanácsnak, a világjárvány kezdete óta pedig ennek fontossága csak tovább nőtt. ...
  Bővebben...
 • 21.04.07. Hírek >> Híreink
  A Nemzetközi Asztalitenisz Szövetség (ITTF) döntése értelmében 2014 óta április 6,-a az asztalitenisz világnapja E sportág ünnepnapja kapcsán osztotta meg gondolatait a beregszászi Pulzus FM 92.1 Sportkeddv című tematikus sportműsorában Egyesületünk kiválósága, Nagy Viktória. ...
  Bővebben...
Támogatóink

postheadericon Pingpong határok nélkül Debrecenben!

Hírek - Híreink

pinpong_hatarok_nelkulA „Pingpong határok nélkül” rendezvénysorozat második fordulóját rendezték meg szombaton, a Benedek Elek Általános Iskolában. A versenyről, valamint annak legfőbb céljairól Gacsályi István, a Debreceni Asztalitenisz Klub edzője, a sorozat egyik főszervezője nyilatkozott honlapunknak.

„Tizenöt évvel ezelőtt kinn dolgoztam Erdélyben. Többek között Nagyváradon, Szatmárnémetiben és Marosvásárhelyen vettem részt különböző versenyeken, mindemellett meglátogattam az ottani klubcsapatokat is. Felvettük a kapcsolatot, aminek eredményeképp elkezdtek átjárni Hajdú-Biharba, Debrecenbe, és elindult egyfajta közeledés. Ez a közeledés kisebb ellentétek és alapvető teremhiány miatt megtorpant, mi viszont feladatunknak, felelősségünknek érezzük, hogy megoldjuk a helyzetet. Éppen ezért a DAK és a Nagyvárad közös gondolata, egyben a versenysorozat fő célja az volt, hogy a határokon átnyúlóan ápoljuk és erősítsük az asztalitenisz-társadalom összetartozását. Nyitottak vagyunk a kárpátaljai pingpongosok irányába is. Ők egyelőre egy másik rendezvényünkön vettek részt, a mostanira, nagyrészt a hóhelyzet miatt, nem tudtak eljönni. A legfontosabb célunk az, hogy barátságok, ismeretségek szövődjenek, a versenyzők és a klubok közel kerüljenek egymáshoz. Az pedig külön hasznos, hogy mindezt egy színvonalas versennyel kapcsolhatjuk össze. A reklámozással óvatos voltam, hiszen a jelenlegi terem kapacitása nem teszi lehetővé azt, hogy 20-30 csapat képviseltesse magát az eseményen. Ebből a szempontból hatalmas előrelépést jelent majd az új termünk átadása. Reményeink szerint a sorozat utolsó fordulójának mérkőzéseit, és a díjátadást már az új létesítményben szervezhetjük meg” – mondta István, majd megerősített minket abban, hogy a résztvevők elégedetten távozhattak, hiszen a verseny színvonalasnak, s jó hangulatúnak, a szervezés pedig minden igényt kielégítőnek bizonyult. „Személy szerint nem szeretem az olyan versenyeket, mely után a versenyzők bármiféle kivetnivalót találhatnak a szervezésben és a lebonyolításban. Éppen ezért igyekeztem minimálisra csökkenteni a hibapontok számát, és úgy gondolom, ez sikerült, hiszen jó visszajelzések érkeztek, mindenki arról biztosított, hogy legközelebb is eljönnek hozzánk.”

A 13 csapat részvételével megrendezett verseny első helyén a DAK párosa, Fórián Albert és Somogyi Gábor zárt, akik Szalai Liviu-Tic János duó alkotta Tibclau-t múlták felül a fináléban. A dobogó harmadik fokára a Szendi Csaba, Tarsoly Zoltán fémjelezte DABE állhatott fel. Míg Pető Dalma a torna másik főszervezőjével, Váradi Tiborral az oldalán negyedik helyig repítette a Nagyvárad csapatát. A versenyen egyébként a tapasztalt versenyzők mellett fiatal ígéretek is képviseltették magukat.

A harmadik fordulót április 29-én, Nagyváradon rendezik majd.

T.S. (https://www.debsport.com)

 

postheadericon Népszerű cikkek

postheadericon Friss hírek