Get Adobe Flash player

Ma 2021. október 22, péntek, Előd napja van. Holnap Gyöngyi napja lesz.

Képgaléria (flash)
14-09-2012-osszukran
Videó-ajánló

Get Flash to see this player.

Keresés
Híreink
 • 21.07.12. Hírek >> Híreink
  1927-ben, ezen a napon született Gyetvai Elemér világbajnok magyar asztaliteniszező, edző - a versenyszerű asztaliteniszezést 1945-ben, kezdte. Több egyesületben versenyzett, majd 1950-ben a „Budapesti Építők” sportolójaként került be a magyar válogatottba. Itt 1960-ig szerepelt, az aktív sportolást 1961-ben fejezte be. Visszavonulása után két évig az indonéz válogatott vezetőedzője volt. ...
  Bővebben...
 • 21.05.05. Hírek >> Híreink
  E napon a Fogyatékos Emberek Világszervezete Európai Régiójának kezdeményezésére számos országában a fogyatékosokkal foglalkozó szervezetek, önkéntesek, és maguk az érintettek is rendezvényekkel ünneplik az Esélyegyenlőség Napját. Világszerte több millió ritka és veleszületett rendellenességgel élő ember él. ...
  Bővebben...
 • 21.04.22. Hírek >> Híreink
  A Beregszászi Városi Tanács büszke arra, hogy a városban olyan sportolók és őket támogató mentorok, edzők találhatóak, akik kiváló eredményeket mutatnak fel, és akiknek köszönhetően országos, sőt nemzetközi szinten is hallanak a mi városunkról, Beregszászról.Babják Zoltán polgármester 2021. április 22-én nyújtotta át az ösztöndíjakat, okleveleket és érmeket. ...
  Bővebben...
 • 21.04.13. Hírek >> Híreink
  A szociális szféra támogatása mindig is az egyik legfontosabb célkitűzései közé tartozik a világ legtöbb önkormányzatának, nincs ez másképp a Beregszászi Városi Tanácsnál sem. Beregszász szociális konyhájának működtetése egy kiemelkedő humanitárius kezdeményezése a Városi Tanácsnak, a világjárvány kezdete óta pedig ennek fontossága csak tovább nőtt. ...
  Bővebben...
 • 21.04.07. Hírek >> Híreink
  A Nemzetközi Asztalitenisz Szövetség (ITTF) döntése értelmében 2014 óta április 6,-a az asztalitenisz világnapja E sportág ünnepnapja kapcsán osztotta meg gondolatait a beregszászi Pulzus FM 92.1 Sportkeddv című tematikus sportműsorában Egyesületünk kiválósága, Nagy Viktória. ...
  Bővebben...
Támogatóink

postheadericon Egymás terhét hordozzátok

Hírek - Híreink

egymas-terhet-hordozzatok_indexImmáron hagyomány, hogy december 3-án, a fogyatékkal élők világnapján a város vezetése, illetve az itt működő segélyszervezetek felkeresik és megajándékozzák a Beregszászi Járási Mozgáskorlátozottak Egyesületét. Így történt ez idén is. A vendégeket Tóth István, az egyesület elnöke és Orosz Ilona ügyvezető köszöntötte.

Babják Zoltán polgármester itt jelentette be, hogy Grezsa István kormánybiztosnak köszönhetően újraindul a rövid időre bezárt szociális konyha, ahol heti öt alkalommal biztosítanak a rászorulóknak meleg ebédet, amit a mozgáskorlátozottak számára családtagok, megbízottak is elvihetnek. A polgármester arra is ígéretet tett, hogy tavasszal sor kerül az itteni klubhelyiség nyílászáróinak cseréjére.

A Kárpátaljai Református Egyház Diakóniai Központja évek óta támogatja az egyesületet, s most is finom bográcsgulyással, frissen sült kenyérrel lepte meg a tagságot. Nagy Béla igazgató, a KRE főgondnoka megerősítette, hogy a támogatás továbbra sem szűnik meg. Köszöntötte az egyesület ez alkalommal megjelent tagjait Kulcsár Ferenc beregszászi magyar konzul, illetve Volodimir Terpaj, a Beregszászi Járási Szociális Osztály vezetője, aki szintén ígéretet tett a további támogatásra.

egymas-terhet-hordozzatok

Így, advent idején az emberek többsége jobban nyit az elesettek felé is. Ne menjünk el mellettük közömbösen! Juttassunk a szeretetünkből nekik is!

 

postheadericon Népszerű cikkek

postheadericon Friss hírek